STRAŻ MIEJSKA MOŻE SPRAWDZIĆ CZYM MIESZKAŃCY PALĄ W PIECU

Praca Straży Miejskiej w Ostródzie w bieżącym sezonie zimowym nie będzie się ograniczać do rutynowych patroli z naciskiem bezpieczeństwo. Strażnicy będą w miarę możliwości kontrolować materiały spalane w piecach grzewczych.

Wicekomendant ostródzkiej straży, Andrzej Bartnicki przypomina, że funkcjonariusze odpowiedzą na każde zgłoszenie związane z zanieczyszczeniami powietrza – Straż Miejska w Ostródzie na bieżąco realizuje zadania z ochrony środowiska. W okresie  sezonu grzewczego do Straży Miejskiej wpływają zgłoszenia dotyczące spalania w piecach różnych materiałów, które powodują zwiększone zadymienie bądź nieprzyjemny zapach. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej – powiedział.

Patrole również będą miały za zadanie kontrolować zjawisko zanieczyszczenia powietrza na terenie swoich działań – Również podczas codziennych patroli funkcjonariusze Straży  Miejskiej podejmują interwencje własne celem sprawdzenia powodów nadmiernego zadymienia. Każdy funkcjonariusz posiada upoważnienie do kontroli określone w przepisach ochrony środowiska upoważniające do wstępu na teren nieruchomości – dodaje zastępca komendanta.

W bieżącym sezonie grzewczym strażnicy nie musieli jeszcze interweniować – W bieżącym roku nie stwierdzono żadnego przypadku spalania odpadów. Zwiększone zadymienia spowodowane są przeważnie rozpalaniem w piecach  i nasileniem intensywności dymu w czasie rozruchu pieca

Pamiętajmy, że paląc substancje czy materiały szkodzące środowisku możemy złamać prawo. Wiąże się to z konsekwencjami otrzymania mandatu karnego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.