STRAŻACY Z OSTRÓDY NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE

W dniach 2-3 czerwca odbyły się XVII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. W zawodach rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Górowie Iławeckim oraz wspinalni Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach wzięło udział 143 strażaków reprezentujących 18 drużyn z całego województwa.

Rozegrano następujące konkurencje: pożarniczy tor przeszkód 100m, wspinanie na III piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej oraz ćwiczenie bojowe.

Pierwszy dzień zawodów to tzw. dwubój pożarniczy, czyli bieg z przeszkodami 100m i popularna „hakówka”. Zawodnicy sześcioosobowych zespołów startowali indywidualnie w każdej z tych konkurencji, a do klasyfikacji drużynowej zaliczane były cztery najlepsze czasy. Indywidualnie asp. Przemysław Żydaczek zajął II miejsce w „pożarniczej setce”. W konkurencji „hakówki” najlepiej wypadł sekc. Mariusz Kozłowski, który zajął VI miejsce. Cała reprezentacja stanęła na wysokości zadania, zdobywając srebrny medal w dwuboju pożarniczym:

1 miejsce KP PSP Nowe Miasto Lubawskie z czasem 72,34 s

2 miejsce KP PSP Ostróda z czasem 75,33 s

3 miejsce KP PSP Bartoszyce z czasem 75,36 s

Drugi dzień zawodów to konkurencja ćwiczenie bojowe – rozwinięcie linii wężowych na odległość 95 metrów  i podanie wody przy pomocy motopompy. Czas liczony jest do momentu wypełnienia każdego z nalewaków 10 litrami wody. Nasza reprezentacja broniła mistrzowskiego tytułu w tej konkurencji. Pierwszy bieg okazał się pechowy, wypiął się wąż w linii głównej co spowodowało osiągnięcie czasu, który był poniżej oczekiwań samych zawodników. W drugim decydującym biegu postawiono wszystko na jedną kartę. Zespół z PSP Ostróda uzyskał świetny czas, który uplasował ich w klasyfikacji generalnej na znakomitym II miejscu.

Motopompa, którą zapewnił organizator zawodów nie pracowała w prawidłowy sposób, więć ostródzianiee uznali, że ryzykują i chcą powtórzyć bieg. Złożyli protest, który został rozpatrzony pozytywnie przez komisję sędziowską. Zimna krew napędzała do boju naszych strażaków, wiedzieli, że jeśli pompa będzie pracować optymalnie – są w stanie osiągnąć lepszy wynik. Powtórzony bieg wszyscy oglądali na stojąco – bo nikt nie stawia na szali wicemistrzostwa województwa. Nasi chłopcy pokazali charakter i po wspaniałym biegu uzyskali drugi wynik w „bojówce” i tym samym MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA!!! Brawo dla naszej reprezentacji, która zawsze walczy do końca.