SZPITAL W OSTRÓDZIE WKRÓTCE OTRZYMA 9 SPECJALISTYCZNYCH ŁÓŻEK DO INTENSYWNEJ TERAPII OD WOŚP

Fundacja WOŚP dzielnie wspiera szpitale zakaźne w całej Polsce.

Fundacja zakupiła 150 łóżek specjalistycznych do intensywnej terapii. Trafią one do 19 szpitali w całej Polsce. Lista powstała we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, znajdują się na niej jednoimienne szpitale zakaźne, ale także szpitale z tzw. pierwszej linii zmagań z epidemią. Sprzęt został zamówiony, dostawcy otrzymali informacje o docelowych lokalizacjach i lada moment rozpocznie się dystrybucja. Do ostródzkiego szpitala trafi 9 z nich. Łóżka zostaną dostarczone prawdopodobnie do końca następnego tygodnia.

Działamy szybko, odpowiadając na konkretne potrzeby konkretnych szpitali. Sprzęt, który zamówiliśmy w pierwszej kolejności – łóżka na stanowiska intensywnej terapii – wchodzi w etap dystrybucji. Intensywnie pracujemy nad rozdysponowaniem kardiomonitorów oraz czekamy na transport środków ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego. Cały czas planujemy także kolejne zakupy dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny, to nie jest więc nasze ostatnie słowo – powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Zaangażowanie WOŚP w walkę z koronawirusem ma już wartość blisko 25 mln złotych. Pierwsze zakupy zostały sfinansowane z wykorzystaniem środków zebranych jako 1% podatku w roku 2019, oraz ze zbiórki 28. Finału WOŚP. Fundacja uruchomiła także Fundusz Interwencyjny, który do tej pory wsparły takie firmy jak Coca-Cola, Grupa Alumetal, CD PROJEKT S.A, Ten Square Games, Lech, Play, Lidl, Schiller, Medicart, Amazon oraz Piekarnia Oskroba.

Pierwszym zakupem WOŚP było 150 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej. Ponadto Fundacja, w ramach walki z epidemią, zakupiła 157 kardiomonitorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), analizator laboratoryjny oraz 3000 testów na koronawirusa. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej oraz 2 pulsoksymetry ręczne.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.