SZYKUJĄ SIĘ ĆWICZENIA WOJSKOWE I UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM

Od 12 lutego, w ramach ćwiczeń STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 z udziałem polskich żołnierzy, na drogach będą odbywały się przejazdy kolumn wojskowych. Te działania będą trwały do końca maja i obejmą niemal wszystkie województwa oraz autostrady, drogi ekspresowe i krajowe.

W związku z tym, wybrano obiekty inżynierskie wzdłuż wybranych dróg krajowych, oznaczając je znakami wojskowej klasy obciążenia, co ma jedynie znaczenie dla kierujących pojazdami wojskowymi, a nie dla kierowców cywilnych.

Znaki te informują o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdów, stosując klasyfikację MLC (Military Load Classification), która różni się od tej używanej dla pojazdów cywilnych w Polsce.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas spotkania kolumny wojskowych pojazdów, unikając niebezpiecznych zachowań, takich jak nagrywanie filmów czy robienie zdjęć. GDDKiA apeluje również o powstrzymanie się od publikowania informacji o ruchach wojskowych w sieci, aby zapewnić bezpieczeństwo i obronność naszego kraju.

Należy zwracać uwagę na duże rozmiary wojskowych pojazdów oraz ich wydłużony czas hamowania, a także unikać wjeżdżania między pojazdy wojskowe w kolumnie.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.