SZYKUJE SIĘ DUŻA ILOŚĆ NOWYCH NASADZEŃ ZIELENI W MIEŚCIE

Miasto ogłosiło przetarg “Urządzenie terenów zieleni na terenie miasta Ostróda”.

Przetarg został podzielony na dwie części:

W części pierwszej na terenie strefy aktywności rodzinnej wykonana ma być całkowita wymiana trawnika na nowy, powstanie system automatycznego zraszania trawników, planuje się wycinkę drzew chorych i nierokujących. W miejscu wyniesienia (schron) powstanie łąka kwiatowa (cykoria podróżnik, wyka ptasia, komonica zwyczajna, firletka poszarpana, świerzbnica polana), wokół polany na skarpach nasadzony ma zostać bluszcz pospolity.

Część druga to dwa miejsca. Pierwszym z nich jest skwer przy rondzie ul. 11 Listopada- ul. Seweryna Pieniężnego.
Na obszarze 130m2 powstać ma rabata, nasadzone mają zostać krzewy berberys “Bagatelle” 120 sztuk, tawua japońska “Abiflora” 80 sztuk, kosodrzewina Pinu smugo 12 sztuk, surmia bignoniowa “Nana” 1 sztuka. Wysiany ma zostać trawnik na terenie 800m2.

Drugie miejsce to ul. Stefana Czarnieckiego 32 (pod “Bunkrem”) gdzie nasadzonych ma zostać 10 buków pospolitych “Dawyck”, trzcinnik ostrokwiatowy ‘Karl Foerster’; Calamagrotis x acutiflora 150 sztuk.

źródło: Inwestycje Ostróda

1 comments

Z jakiego to powodu na oficjalnej stronie polskiego miasta używa się obcego języka?! A co do zieleni na terenie miasta ( całego miasta , nie tylko w okolicy własnego urzędu) to niech może osoby odpowiedzialne za tę działkę wpierw zajmą się pielęgnacją już istniejącej ( krzewy i drzewa nadmiernie rozrośnięte, zasłaniające znaki drogowe i wrastające w światło drogi, zarastające przejścia na chodnikach, ograniczające dostęp oświetlenia ulicznego nocą). Te problemy nie dotyczą okolic Urzędu Miasta. Tam wszystko robi dobre wrażenie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.