TO NIEMAL PEWNE. W OSTRÓDZIE POWSTANIE MOLOCH USŁUGOWO-HANDLOWY

Na opuszczonej przestrzeni po dawnych zakładach GS powstanie duży kompleks usługowo-handlowy. Znalazł się inwestor, który wybuduje obiekt i udostępni lokale dla najemców.

Jeszcze w styczniu powinny rozpocząć się prace nad tą dużą inwestycją w naszym mieście.

U zbiegu ulic Składowej i Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku otwarty Zostanie Port A-Centrum.

Do października bieżącego roku planowane jest ukończenie prac, a w listopadzie br. otwarcie obiektu. W ramach prac powstaną 4 odrębne budynki każdy z własnym parkingiem o łącznej pojemności 250 miejsc postojowych. Inwestycja będzie połączona z ulicą Grunwaldzką dwoma zjazdami komunikacyjnymi a kolejne dwa zjazdy zostaną zrealizowane w ciągu ul. Składowej. Łącznie powstanie 15 jednostek dla usług biznesowych, które będą obsługiwały różnorodne usługi, w tym usługi komercyjne. Inwestycja spowoduje rozwój długo zaniedbanego obszaru, w tym całkowitą przebudowę ulicy Składowej, która będzie w 100% finansowana ze środków inwestora.

Ponadto w ramach przebudowy układu drogowego ul. Składowej powstaną m.in. chodniki i zatoki autobusowe. Mieszkańcy Ostródy i okolic zyskają nowoczesne miejsce z komplementarną ofertą usługową do codziennych zakupów. W Portu A-Centrum zatrudnienie znajdzie co najmniej 120 osób.

 

2 komentarze

Przechodząc w okolicach ul. Grunwaldzkiej widzę jak z dnia na dzień padają kolejne lokale. Druga galeria tak blisko zupełnie wyczyści miasto. Pewnie będą nagabywać część przedsiębiorców do przeniesienia biznesu tam, udupią ich czynszem i zostaną same sieciówki które mają preferencyjne warunki najmu. Duże pieniądze zostaną wytrasferowane z miasta, a pensja większości tych 120 osób nie pozwoli nawet na najem i jedzenie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.