UDAREMNIONO PRÓBĘ KRADZIEŻY KOPARKI I ŁADOWARKI WARTYCH PONAD MILION ZŁOTYCH

W poniedziałek policjanci udaremnili kradzież koparki i ładowarki wartych ponad 1 mln złotych.  Do wywiezienia sprzętu z kopalni piasku pod Ostródą nie doszło z uwagi na zdecydowaną postawę właściciela gruntu, który  poinformował właściciela sprzętu i ostródzkich policjantów.  Maszyny były już załadowane na lawety. Policjanci do wyjaśnienia sprawy zatrzymali kierowców tych pojazdów.

Po przesłuchaniu okazało się, że taka usługa została zlecona firmie, w której pracowali kierowcy.

32-44718Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę mogącą mieć związek z tą sprawą. Mężczyzna był już zatrzymywany za takie przestępstwa i jak ustalili kryminalni, mógł być nawet organizatorem tego procederu. 29-latek z domu swojej dziewczyny trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, był poszukiwany listem gończym przez prokuraturę do odbycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli też przy mężczyźnie skradziony dowód osobisty innego państwa, którym się posługiwał.

Wczoraj 29-latek usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy grozić aż do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci i prokurator wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

P W-M

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.