UKRADŁ KOBIECIE PORTFEL. ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ NASTOLATKÓW I POLICJANTA

68-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży portfela. Mężczyzna wyciągnął portfel kobiecie z torebki, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Złodzieja zatrzymali czterej nastolatkowie. Pomógł im w tym policjant, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał ulicami miasta.

W piątek (12.10.2018r.) około południa na jednym z przystanków autobusowych stała kobieta. Gdy wsiadała do autobusu poczuła, że ktoś wyciągnął z jej torebki portfel. Były w nim dokumenty, karta bankomatowa i 3700 złotych gotówki. Sprawca kradzieży po tym, jak zabrał kobiecie portfel, zaczął uciekać nadbrzeżem Jeziora Drwęckiego. Kobieta goniła mężczyznę, a po jakimś czasie dołączyli do niej młodzi chłopcy, którzy akurat siedzieli na ławce nad brzegiem jeziora, a których kobieta poprosiła o pomoc. W tym samym czasie w pobliżu przejeżdżał policjant w czasie wolnym od służby. Zauważył chłopców biegnących za mężczyzną oraz zapłakaną kobietę. Zawrócił i postanowił sprawdzić co się stało. Gdy zaparkował swój samochód zauważył nastolatków okrążających uciekającego wcześniej 68-latka. Od zapłakanej kobiety dowiedział się co się stało. Policjant obezwładnił mężczyznę i o całej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego ostródzkiej policji.

Skradziony portfel wrócił do właścicielki, a zatrzymany 68- latek trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania mężczyzna był pijany.  Badanie wskazało 1 promil alkoholu w jego organizmie. Zbierając materiał do sprawy policjanci ustalili, że zatrzymany 68-latek był wielokrotnie karany za kradzieże i kradzieże z włamaniami. Następnego dnia 68-letni mieszkaniec Dobrego Miasta usłyszał zarzut kradzieży, za który odpowie w warunkach recydywy.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.