UWAGA KIEROWCY!!! OSTRÓDA ZAKORKOWANA! KORKI PRZY WJAZDACH I WYJAZDACH DO I Z MIASTA!!!

Jak informują nas czytelnicy zarówno wjeżdżając do Ostródy, jak i próbując z niej wyjechać można natknąć się na olbrzymie korki. Kierowcy stoją w nich nawet prawie godzinę. Dotyczy to osób, które chcą wjechać do naszego miasta od strony Olsztyna lub Warsawy a także wyjechać w tych kierunkach. W samej Ostródzie z tego powodu także jest kiepsko m.in na ul. Grunwaldzkiej i Jagiełły. Samochody stoją tam w potężnych korkach. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i ciągle docierają do nas informacje o trudnościach w ruchu drogowym także w innych miejscach miasta.

Wszystko to związane jest ze zmianą organizacji ruchu na “siódemce” i “szesnastce” koło Ostródy.

Wykonawca zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek „B”) wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16”  informuje, iż na dzień 7.08.2017r. zaplanowano wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu  polegającej na przełożeniu ruchu w ciągu drogi krajowej nr 16 z drogi objazdowej na nowowybudowany szlak drogowy na odcinku Olsztyn – Węzeł Harfa ( Ostróda Południe), stanowiącym połączenie z drogą krajową nr 7  kierunek Gdańsk – Warszawa. Relacje  w kierunku Miasta Ostróda, Grudziądza oraz Torunia pozostają bez zmian i odbywać się będą poprzez istniejące rondo przy Arenie Ostróda.  Jednocześnie informujemy, iż  zlikwidowane zostanie rondo w ciągu DK7 na wysokości Arena Ostróda.

Powyższa  organizacja ruchu będzie miała charakter przejściowy i poprzedzać będzie pełne oddanie do ruchu Węzła Ostróda Południe, które nastąpi w dniu 11.08.2017r.

Poniżej schematy planowanych etapów wprowadzenia organizacji ruchu:

Wezel-Poludnie-uklad-przejsciowy.pdf , Wezel-Poludnie-uklad-docelowy.pdf

Wszyscy musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.