V NOCNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PLAŻOWEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH I RATOWNICZYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO

W nocy z 19 na 20 lipca 2018 roku na plaży miejskiej nad Jeziorem Sajmino odbył się V Nocny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie przy współpracy Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie. Patronat honorowy nad turniejem objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski Pan Artur Chojecki.

 

 

Wychowanie fizyczne i sport w służbach mundurowych jest bardzo ważnym elementem doskonalenia zawodowego wszystkich funkcjonariuszy. Ciągłe doskonalenie i kształtowanie ich sprawności fizycznej przyczynia się do skuteczniejszego i bezpieczniejszego prowadzenia akcji, działań czy interwencji. W tym celu organizowane są zgrupowania, zawody sportowe w różnych dyscyplinach we wszystkich formacjach mundurowych. Zawody to też integracja środowiska funkcjonariuszy służb i podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa oraz ratowania życia ludzkiego.

Wczoraj na terenie Plaży Miejskiej w Ostródzie odbył się IV Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.Organizatorem zmagań była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie przy współpracy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, a patronat techniczny – Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Ostródzie.

Do rywalizacji zgłosiło się 23 drużyn. Ostatecznie w szranki rywalizacji stanęło 21 dwuosobowych zespołów reprezentujących:

 • Komendę Miejską w Elblągu (KMP Elbląg)
 • Komendę Powiatową Policji w Mrągowie (KPP Mrągowo)
 • Komendę Powiatową Policji w Ostródzie (KPP Ostróda)
 • Oddział Prewencji KWP w Olsztynie (OPP Olsztyn)
 • Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie (KPP PSP Ostróda)
 • Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu (KP PSP Elbląg)
 • Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy (KP PSP Nidzica)
 • Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie (IBiON)
 • Areszt Śledczy w Olsztynie (AŚ Olsztyn)
 • Zakład Karny w Iławie (ZK Iława)
 • Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie
 • 16 Batalion Zmechanizowany w Morągu
 • Polski Czerwony Krzyż oddział w Ostródzie (PCK Ostróda)
 • Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej w Ostródzie (RWR Ostróda)

Turniej rozpoczął się o godzinie 20.00. Zawodników oraz zaproszonych gości w imieniu Wojewody Warmińsko – Mazurskiego przywitał reprezentujący go Stanisław Orzechowski.

Zawody rozegrano na 3 oświetlonych boiskach do siatkówki plażowej systemem brazylijskim – najbardziej popularnym w tego typu rozgrywkach. Zmagania były bardzo zacięte i wyrównane, a drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje, walka o zwycięstwo była zacięta, ale jednocześnie rywalizacji towarzyszyła przyjazna i sympatyczna atmosfera. W turnieju wzięło udział ponad 40 zawodników a sportowe zmagania trwały do godziny czwartej nad ranem.

Ostatecznie, na najwyższym podium stanęła drużyna reprezentująca Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie w składzie: Jakub Michalak i Mateusz Jaworski. Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasował się zespół z Aresztu Śledczego w Olsztynie: Daniel Waszkiewicz i Jakub Choror. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Ratownitwa Wodnego Rzeczpospolitej w Ostródzie: Mateusz Szymański i Arkadiusz Sółkowski.

Puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy gratulacyjne za udział w przedsięwzięciu uczestnikom wręczył Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.