WĘZEŁ POŁUDNIOWEJ OBWODNICY OLSZTYNA Z KOMPLETEM ŁĄCZNIC

Dziś (19.04.2019 r.) od godzin porannych wprowadzano etapami organizację ruchu polegającą na dopuszczeniu do użytkowania łącznic (L05a i L05b) na węźle Olsztyn Południe w ciągu trasy S51 stanowiącej obwodnicę Olsztyna.

Mapka

To ostatni fragment węzła, który był w budowie. Dzięki zakończeniu budowy łącznic kierowcy mogą zjeżdżać z obwodnicy Olsztyna w stronę Olsztynka bez konieczności objeżdżania całego węzła. Łącznica pozwalająca na zjazd z S51 w kierunku Mrągowa pozostanie zamknięta do czasu zakończenia budowy całej obwodnicy.

10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu  drogi krajowej nr 16 pomiędzy  węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe został otwarty 6 grudnia 2018 r. Wyjątkiem był tu węzeł Olsztyn Południe, na którym dokończenia wymagały dwie łącznice. Nie zostały one zbudowane ze względu na to, że kolidowały z postawioną wcześniej w tym miejscu wytwórnią mas bitumicznych. Dopiero po jej rozbiórce można było zająć się przygotowaniem nasypu. Oddanie tej łącznicy do użytku zakończyło budowę węzła Olsztyn Południe i tym samym zachodniego odcinka obwodnicy Olsztyna.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.