WIĘKSZOŚĆ WITACZY NA WLOTACH DO OSTRÓDY WESZŁO W POSIADANIE MIASTA

Wreszcie coś się ruszyło w kwestii będących nienalepszą wizytówką dla Ostródy witaczy. Większość z nich weszło w posiadanie miasta i teraz wreszcie będzie można coś z nimi zrobić.

Od lat mieszkańcy miasta i okolic nadsyłają zdjęcia szpecących witaczy do lokalnych mediów, dodając, że te nie przynoszą miastu renomy. Władze Samorządowe nie mogły wiele z nimi zrobić ponieważ witacze nie należały do miasta. – witacze przy ul. Przemysłowej, ul. Szosa Elbląska, ul. 11 Listopada oraz ul. Grunwaldzkiej nie stanowią własności Gminy Miejskiej Ostróda – poinformował nas w sierpniu minionego roku Urząd Miasta. Dwa z nich należały do przedsiębiorstwa, które ogłosiło upadłość.

Teraz karta się odwróciła i większość trafiła pod władanie Miasta – Stelaże ustawione na działkach miejskich przeszły na własność Gminy Miejskiej Ostróda. Stelaż przy ul. Grunwaldzkiej jest zagospodarowany. Stelaże przy ul. Szosa Elbląska i Olsztyńska zostaną oczyszczone. Stelaż przy wjeździe od strony Morlin znajduje się na działce KOWRu i nie jest własnością Gminy. – powiedziała Sylwia Zambrzycka, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Cóż. Teraz powinno być już tylko lepiej.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.