WÓJT GMINY GRUWALD SKARŻY SIĘ DO PREMIERA, ŻE DWIE RADNE MAJĄ HOMOSEKSUALNE CÓRKI?

WÓJT GMINY GRUWALD SKARŻY SIĘ DO PREMIERA, ŻE DWIE RADNE MAJĄ HOMOSEKSUALNE CÓRKI?

Wójt gminy Grunwald napisał do premiera list, w którym informuje, że dwie radne gminy są rodzicami osób homoseksualnych. Informacja ta została podana jako sugestia, że kobiety nie mają kompetencji do sprawowania urzędu na obejmowanych przez nie stanowiskach.

Grupa Olsztyńskiego Marszu Równości opublikowała stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się postawie Adama Szczepkowskiego – wójta gminy Grunwald, który w piśmie do Premiera Polski informuje między innymi o tym, że Ewa Bawolska – przewodnicząca rady gminy – i Małgorzata Kamińska – radna gminy – mają córki lesbijki.

Zostaliśmy poinformowani, że wójt wykorzystuje informacje o orientacji seksualnej córek radnych do sugerowania, że nie mają one kompetencji do obejmowanych przez nie stanowisk – mówi Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której orientacja seksualna i tożsamość płciowa jest wykorzystywana do oczerniania kogokolwiek, w tym rodziców – twierdzi Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości.

W piśmie wójta, które każdy może pozyskać drogą informacji publicznej, informuje on, że przewodnicząca rady miasta Grunwald leczy się psychiatrycznie, co również wykorzystuje do jej stygmatyzacji. Takim działaniom również się sprzeciwiamy. – kończy Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Co dzieje się w gminie?

Konflikty w gminie Grunwald nie są nowością. Od kilku lat do opinii publicznej dochodzą informacje o sporach między wójtem a radą. W ich wyniku powstają sytuacje, które nigdy nie powinny mieć miejsca, jak ta, w której niedawno do jednego z radnego gminy, pocztą przyszedł jego nekrolog. Jego adresat wciąż jest nieznany.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.