WOLONTARIUSZE PKS MAZURY W AKCJI

Wolontariat Policyjnego Klubu Sportowego Mazury (PKS Mazury) tworzą najbardziej aktywni sportowcy organizacji będący jednocześnie policjantami ostródzkiej komendy, którzy poza swoimi służbowymi obowiązkami znajdują czas na niesienie pomocy tym najbardziej potrzebujący.

Policjanci, którzy tworzą komórkę wolontariatu PKS Mazury pomagają przede wszystkim przy robieniu zakupów, przekazywaniu paczek żywnościowych, drobnych pracach domowych oraz w takich sprawach gdzie konieczne jest wyjście z domu. Pomoc taka skierowana jest do najbardziej potrzebujących, czyli do osób starszych, samotnych i z niepełnosprawnościami z terenu powiatu ostródzkiego. W tym celu przedstawiciele PKS Mazury współpracują z Ośrodkami Pomocy Społecznej z terenu powiatu i dzielnicowymi żeby lepiej poznać teren i trafić do tych najbardziej potrzebujących.
Tym razem w porozumieniu z dzielnicowym Posterunku Policji w Miłomłynie przedstawiciele PKS Mazury trafili właśnie do tej miejscowości. Obdarowaną osobą była samotna matka z tej gminy. Wolontariusze PKS Mazury przygotowali paczkę z artykułami spożywczymi i chemicznymi, życząc kobiecie wszystkiego dobrego. Kobieta nie kryła swojego pozytywnego zaskoczenia.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.