WOŚP 2017 ZA NAMI. OSTRÓDZIANIE JAK ZWYKLE HOJNI (FOTO + VIDEO)

Oj, działo się, działo! Wszystko za sprawą 25 Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A to wszystko – dzięki Wam!

W trzecią niedzielę stycznia odbył się już 25 Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miast w całej Polsce wyruszyło tysiące wolontariuszy. Wszystko po to, by po raz kolejny zjednoczyć ludzi w szczytnym celu. Zebrane w tym roku środki, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu z dziedziny pediatrii oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

15994832_1508404629188096_2769690461461966784_oW tym dniu w Ostródzie sporo się działo. Oprócz zabaw i gier dla najmłodszych, przygotowano Strefę Twórczego Recyklingu (Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna), Poczta Polska zorganizowała loterię fantową. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy warsztatów, które w ostródzkim amfiteatrze przeprowadzał Artur Kuriata. Nie mogło zabraknąć koncertów, licytacji między występami artystów oraz licytacji internetowych.

Na scenie mogliśmy zobaczyć takie zespoły jak A-B Band, Rene, Szwindel, Decent Elephant, Pink Roses akustycznie, Pampeluna 4P / Projekt Patryoci, Sexbomba. Swój debiut sceniczny miał młody zespół Tarapaty, który nie dawno nagrał swoją pierwszą piosenkę.

W hali OCSiR odbył się mecz w piłkę nożno-reczną pomiędzy zawodnikami ostródzkich klubów Sokoła i Orkana. Nie wynik był tu najważniejszy, ale cel, który przyświecał temu wydarzeniu.

Finał WOŚP w Ostródzie zgromadził wiele ludzi dobrych serc. Wszystkie fanty wylicytowano, chętnie wrzucano do puszek a na chwile obecną wiemy, że wolontariusze w puszkach zebrali ponad 45 tysięcy złotych, dodatkowo 4 tysiące złotych to efekt aukcji internetowych – jednak to jeszcze nie koniec. Ostródzki sztab liczy na to, że ostatecznie będzie ponad 50 tysięcy złotych i pobity zostanie ubiegłoroczny rekord, kiedy to zebrano 52162,17 zł.

 

 

Tekst: Red.

Foto: SPECJALNE PODZIĘKOWANIA DLA PATRYK ABCZYŃSKI – P.Abczyński  <3 / Red.

Muzyka: https://www.joshwoodward.com / Pink Roses

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.