WOŚP OSTRÓDA: WYLICYTUJ DZIEŃ Z KSIĘDZEM

Ostróda słynie z nietypowych licytacji WOŚP ale Dzień z Księdzem może przebić wszystko …

Do darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostródzie przyłączyła się Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie.

Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego dnia z ks. Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie. W ramach oferty proponujemy jednodniową wycieczkę śladem mazurskiego ewangelicyzmu. Poznaj historię pierwszego Kościoła Ewangelickiego na świecie. Ciesz się architekturą, sztuką i przyrodą najpiękniejszej polskiej krainy. Poznaj kościoły w Pasymiu, Sorkwitach, Łęgutach, Mikołajkach czy Wejsunach. Odwiedź Muzeum Reformacji w Mikołajkach. To wszystko w doborowym towarzystwie! Dodatkowo specjalne zaproszenie na uroczystości jubileuszowe 280-lecia poświęcenia kościoła ewangelickiego w Łęgutach 20 maja 2018r.

W ramach wycieczki obiad z Księdzem. Termin w 2018r. do ustalenia ze zwycięzcą licytacji. Wyjazd z Ostródy.

http://aukcje.wosp.org.pl/dzien-z-ksiedzem-i5831860

Inna oferta parafii to: zwiedzanie Parafii Ewangelickiej – ul. Olsztyńska 1 (dawny budynek sądu); 14 stycznia g. 17.00

Zapraszamy do zwiedzania nowej siedziby parafii. Ostatnia okazja by zobaczyć budynek dawnego sądu rejonowego przed remontem, który rozpoczyna się na wiosnę. W ramach zwiedzania odbędzie się krótka prezentacja na temat historii i życia Kościoła Ewangelickiego.

W dniu 14 stycznia w amfiteatrze zorganizowany zostanie także punkt medyczny Ewangelickiego Stowarzyszenia Syloe

Ewangelickie Stowarzyszenie Syloe zaprasza wszystkich chętnych do wykonywania podstawowych badań medycznych (ciśnienie, cukier itp.) prowadzonych przez wykwalifikowaną pielęgniarkę. Dowiedz się na temat działalności Stacji Socjalnej i Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego.

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.