WSPÓLNE SPRZĄTANIE OSTRÓDY (FOTO + VIDEO)

Dziś miała miejsce społeczna inicjatywa.

“Wspólne sprzątanie Ostródy” – ten pomysł zrodził się nam dość spontanicznie. Od pewnego czasu redakcja Ostróda News chciała wziąć udział w sprzątaniu miasta. Stąd też pomysł, by akcję zorganizować w maju. A, że maj jest miesiącem urodzin i śmierci Gustawa Gizewiusza (czynnego działacza  społeczno-narodowego), wybrano miejsce Cmentarza Polska Górka, gdzie właśnie spoczywa Gustaw Gizewiusz.

Sprzątanie Ostródy odbywało się w dwóch etapach. Etap I: od godziny 9:00 sprzątano nabrzeże Rzeki Drwęcy, zaś o godzinie 12:00 akcja przeniosła się na Cmentarz Polska Górka. I tu było mnóstwo śmieci. Najczęstsze z nich to plastikowe butelki, szklane butelki po alkoholu (największa ilość), papiery, worki plastikowe, opakowania po fastfoodach a nawet elementy karoserii po autach!

Wszystko zostało sprzątnięte przez przybyłych wolontariuszy, którym los środowiska, przyrody i Ostródy nie jest obojętny. Wszystkie śmieci zbierane były do worków wielokrotnego użytku. Nie do plastikowych. Całość została wywieziona do segregacji do Rudna.

Organizatorem akcji był nasz portal Ostróda News, Osiedlowy Dom Kultury “Jedność”, Urząd Miasta Ostróda, Kolejowa Wieża Ciśnień w Ostródzie.

W akcji udział wzięli  wolontariusze, dzieci z rodzicami, przedstawiciele miasta, organizacji pozarządowych, osoby prywatne. Dziękujemy za pomoc! I liczymy na Was w przyszłości!

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.