WZMOCNIENIE I PODNIESIENIE POTENCJAŁU PLACÓWEK EDUKACYJNYCH

Wzmocnienie i podniesienie potencjału placówek edukacyjnych powiatu ostródzkiego.

Przedstawiciele Samorządu Powiatu Ostródzkiego wraz z dyrektorami placówek oświatowych uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej w województwie Usteckim, w dniach 22-25 maja 2024 r. Celem wizyty było rozwijanie współpracy w dziedzinie edukacji. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem systemu szkolnictwa działającym na terenie Czech.
Spotkania z kadrą zarządzającą placówkami oświatowymi stanowiły doskonałą okazję do dyskusji i porównań trendów w zakresie rozwoju edukacji, szkolnictwa branżowego oraz pracy z młodzieżą. Możliwe było prowadzenie bezpośrednich rozmów indywidualnych, wymianę pomysłów oraz analizę potencjału wspólnych obszarów dla dalszej współpracy. Dzięki prawidłowej analizie kierunków nauczania udało się dopasować partnerskie szkoły w oparciu o przyszłe kierunki rozwoju placówek.
Dyrektorzy placówek oświatowych powiatu ostródzkiego podpisali oficjalne porozumienia o współpracy pomiędzy następującymi szkołami:
2️⃣ ZSZiO Morąg a Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice – www.sostp.cz/hotelova-skola
3️⃣ Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie a Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Chomutov – www.naucimevastoopravit.cz
W ramach porozumień strony ustaliły, że będą się nawzajem informować o możliwościach pozyskiwania środków na współpracę zagraniczną z Programów Unii Europejskiej i programów rządowych w swoich państwach. Ponadto, będą partnerami w planowaniu celów i harmonogramu projektu po wcześniejszym przeanalizowaniu priorytetów i potrzeb obydwu stron.
Dzięki tej współpracy będzie możliwe efektywne wykorzystanie dostępnych środków oraz lepsze wsparcie dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w obszarze edukacji. Jest to ważny krok w kierunku rozwoju współpracy międzynarodowej oraz doskonalenia systemu edukacji w naszym regionie.
Regionalne upominki w ramach współpracy dla partnerów z Czech przygotowane zostały przez Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.