DLACZEGO WARTO KUPIĆ DZIECKU ZESTAW KLOCKÓW?

 

Co jakiś czas na sklepowych półkach pojawiają się nowe, modne zabawki, które przez pewien okres są obiektem pożądania niemal wszystkich dzieci. Warto stawiać jednak na ponadczasowe rozwiązania, które nie znudzą się maluchowi, ponieważ ich świetność nigdy nie mija. Takim gadżetem są klocki!

Gdzie znaleźć oryginalne klocki do składania?

W sklepie Out Of The Box firmy InPost znajdują się zabawki, jakich nie znajdzie się nigdzie indziej. Mowa tu przede wszystkim o zestawie klocków Paczkomat®, który można zamówić na stronie internetowej https://outofthebox.pl/produkt/paczkomat-inpost-z-samochodem-eko/. Komplet pozwala na złożenie własnej maszyny do doręczania przesyłek.

W zestawie znajduje się również model ekologicznego samochodu InPost wraz z zapasem paczek i figurką kierowcy. Maluch może zatem pobawić się w doręczyciela przesyłek i wkładać paczki do skrytek z ruchomymi drzwiczkami. To jeden z kilku modeli marki, który skłania do rozmowy z dzieckiem o tym, jak ważne są ekologiczne kroki podejmowane każdego dnia.

InPost stworzył automaty Paczkomat® nie tylko dla wygody klientów, ale i dla dobra planety. Dzięki dostawom do nich znacznie zmniejsza się emisja szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. Podobnie działają coraz liczniejsze samochody elektryczne. Warto więc wytłumaczyć to dziecku – niezależnie od jego wieku.

Dlaczego zestaw klocków to dobry pomysł na prezent?

Zestaw klocków to dobry pomysł na prezent, ponieważ służy nie tylko rozrywce, ale i rozwojowi dziecka. Pobudza jego ciekawość, kreatywne myślenie i wyobraźnię. Sprawia, że uczy się, jak łączyć ze sobą poszczególne elementy, aby osiągnąć określony cel. To przydatne w kształtowaniu cierpliwości.

Jeśli klockami zajmuje się kilkoro dzieci, np. rodzeństwo czy przyjaciele, to podczas układania ich uczą się pracy w grupie. Kształtują w sobie zdolność współpracy i doceniania pomocy drugiej osoby. Gdy maluchy bawią się z innymi, łatwiej im później odnaleźć się w środowisku szkolnym, a w przyszłości również zawodowym. Lekcje wpajane w ciągu pierwszych lat życia pozostają z ludźmi na zawsze.

Klocki to sposób na rozwój motoryki małej. Poprzez łączenie ze sobą kolejnych elementów maluch znacznie poprawia zwinność swoich dłoni i chwyt w palcach. Takie zabawki wymagają precyzji i zmuszają do zaangażowania. Poza tym dostarczają po prostu świetnej zabawy, do której mogą dołączyć się inni.

Czy klocki są tylko dla dzieci?

Układanie klocków to idealna okazja do tego, aby spędzić wspólnie czas z rodziną. To nie tylko zabawka dla dzieci, ale coś, co angażuje wszystkich niezależnie od wieku. Dorośli bardzo często wybierają układanie elementów jako formę rozrywki czy relaksu.

Możesz podarować zestaw klocków Paczkomat® nie tylko swoim pociechom, ale żonie czy mężowi. Jeśli znasz innego miłośnika układanek i ekologicznych rozwiązań, to także idealny podarunek dla niego. Pamiętaj, że nic nie jest dla dziecka cenniejszym prezentem, niż wspólnie spędzony czas. Dlatego warto zająć się układaniem danego kompletu wspólnie.

 

materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.