LEGENDARNA HIP-HOPOWA GRUPA NAGRAŁA TELEDYSK W OSTRÓDZIE

Ciekawostka na dzisiejszy wieczór. Jakiś czas temu do Ostródy zawitała grupa, która dwie dekady temu była swego rodzaju fenomenem na polskim rynku muzycznym.

Nagły Atak Spawacza, bo taką osobliwą nazwę ten poznański zespół nosi, w połowie lat 90-tych rozpropagował rymowanie tekstów w Polsce tworząc najróżniejsze utwory: od komediowych, po poważne i mroczne, inspirując przy tym do nagrywania wielu młodych, niedoszłych raperów. A pierwszy ich album studyjny pokrył się platyną po sprzedaży ponad 100tys. egzemplarzy kaset magnetofonowych.

Jednak przechodząc do meritum, grupa zdecydowała nagrać teledysk do singla pt. ”Trociny i Gruz” w Ostródzie – większość ujęć nakręconych zostało na parkingu przed starostwem powiatowym, możemy zaobserwować też krótkie wstawki sprzed drzwi wejściowych urzędu miejskiego oraz pod wiaduktem drogi S7.

Singiel promuje najnowsze wydawnictwo zespołu, które jest powrotem po kilkunastoletniej przerwie. Sam utwór jest wyrażeniem buntu wobec sytuacji w państwie i uderza zwłaszcza w klasę rządzącą (tu z chłopakami się zgadzamy).

Jest to rap w starym, oryginalnym dla tego nurtu muzycznego stylu, więc jeśli nie jesteście obojętni na zabiegi stylistyczne, polegające na wulgarnym nadawaniu wyrazistości utworom – możecie sobie oglądanie klipu odpuścić.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.