TYLKO GOTÓWKA

Mali ostródzcy przedsiębiorcy widzą co się dzieje. Dzięki płatnością elektronicznym, banki i za ich pozwoleniem skarbówka, są w stanie monitorować transakcje konsumenckie właściwie w dowolnym czasie.

Oczywistym staje się, że bycie pod stałą obserwacją nie jest niczym przyjemnym dla przedsiębiorców, a tym bardziej nie powinno być dla konsumentów. Dlatego też coraz częściej widujemy naklejki na drzwiach ostródzkich firm, które zachęcają do płacenia gotówką.

Wygoda jaka płynie z wykonywania płatności elektronicznych może zagonić społeczeństwo w kozi róg. Na podstawie analizowania płatności na bieżąco, rządzący pozyskują ogromne ilości informacji – o nawykach jakie mamy, o naszych upodobaniach. Tutaj rodzi się pytanie – czy ufacie im na tyle, by dzielić się z nimi swoim życiem?

Rosnąca popularność transakcji bezgotówkowych daje ciche przyzwolenie władzy na zmniejszanie firmom limitu gotówkowego. W 2024 roku planowane jest ponowne zmniejszenie – do 8000zł na transakcje pomiędzy przedsiębiorstwami.

Przypominamy, że od 1 września 2020 r.  Krajowa Administracja Skarbowa zyskała prawo do automatycznego dostępu do rachunków bankowych przedsiębiorców, a także do wglądu w transakcje na tych rachunkach.

1 comments

No i co z tego? W mediach społecznościowych wszyscy zostawiają mnóstwo prywatnych informacji i nikt nie lamentuje.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.