ZACIETRZEWIONY STAROSTA? WNIOSEK O PODWYŻKĘ I 60 000ZŁ EKWIWALENTU ZA URLOP

Andrzej Wiczkowski, po ponownym wybraniu na Starostę Ostródzkiego przez Radę Powiatu (6 maja), zachowuje się jakby utracił wszelkie hamulce w sięganiu po publiczne pieniądze. Na pewien sposób łapczywie chwyta kawałki publicznego mięsa, nie oglądając się na to, że w tym mieście działają osoby, które rzetelnie wykonują swoje obowiązki – obserwują wnikliwie.

Radny Powiatowy, Piotr Kołodziejski niepierwszy raz pokazuje swój analityczny umysł, umiejętność formułowania pytań i cierpliwość w przedzieraniu się przez biurokratyczne procedury. Przypominamy, że to on w bardzo dużym stopniu rozpracował poczynania ”Rodu Michalaków”, czym mocno się przyczynił do ich eliminacji z lokalnego życia publicznego.

Teraz dzięki działalności radnego Kołodziejskiego dowiadujemy się dużo o staroście Wiczkowskim, który jak wspomnieliśmy we wstępie – ”leci po bandzie” – już na pierwszej sesji Rady Powiatu przedstawił projekt uchwały dotyczącej swojego wynagrodzenia w maksymalnej wysokości – 20 130 zł.

Oznaczało to podwyżkę. Pan Wiczkowski tak bardzo pragnął tej podwyżki, że sam zagłosował za przyjęciem uchwały, choć prawo zabrania udziału w głosowaniu tym radnym, których interesu dotyczy.

– pisze Piotr Kołodziejski w social mediach.

Jakby tego było mało, staroście Wiczkowskiemu został wypłacony ekwiwalent za urlop w wysokości 59 754 zł i jeśli dodamy do siebie kolejne dodatki – jego wynagrodzenie w maju prezentuje się bardzo ”tłusto” – lepiej niż niejednego urzędnika państwowego:

  • Wynagrodzenie zasadnicze: 10 334,61 zł
  • Dodatek stażowy: 2 068,92 zł
  • Dodatek funkcyjny: 3 421,75 zł
  • Dodatek specjalny: 4 129,91 zł
  • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop: 59 754 zł
  • Łączna wypłata w maju 2024 roku wyniosła prawie 80 000 zł brutto, a z kosztami pracodawcy niemal 100 000 zł.

Nie do wiary! Urzędnik, który ma zastępcę i dodatkowo zatrudniony jest na etacie członek zarządu, pobiera ekwiwalent za niewykorzystany urlop w wysokości prawie 60 000 zł! Skandal to małe słowo!

– komentuje Kołodziejski, który zapowiedział  wystąpienie z zapytaniem o ekwiwalenty dla innych członków zarządu oraz skarbnika i sekretarza powiatu.

W czerwcu ma się odbyć sesja absolutoryjna i głosowanie nad wotum zaufania, podczas której radny oczekuje dyskusji na temat sytuacji finansowej starosty.

Na koniec warto jeszcze dodać, że w obliczu pogorszenia się sytuacji ekonomicznej, wzrostu cen w kraju i samego zadłużenia starostwa (blisko 50 000 000zł) – postępowanie w stylu starosty Wiczkowskiego nie przystoi nikomu, a już z pewnością nie urzędnikowi.

Foto: Punkt Kontroli Władzy Lokalnej

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.