ZADŁUŻENIE SKARBU PAŃSTWA TYLKO W MARCU WZROSŁO O 40 MILIARDÓW

W ciągu miesiąca zobowiązania rządowe wzrosły o 40 mld PLN. Dane dostarczyło Ministerstwo Finansów.

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec marca 2020 r. Wyniosło 1 037,4 mld zł. Oznacza to, że dług wzrósł o 40 mld zł w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Wynika to z szacunków Ministerstwa Finansów.

Jak stwierdzono w komunikacie, Na wzrost zobowiązań rządu wpływ miało przede wszystkim zwiększenie potrzeb pożyczkowych budżetu państwa oraz zauważalne osłabienia kursu złotego względem m.in. euro, dolara czy franka szwajcarskiego.

Dług Skarbu Państwa to zobowiązania zaciągnięte przez rząd, w tym na pokrycie deficytu budżetowego. Jest to jeden z elementów długu publicznego. Pozostałe dwa to zadłużenie samorządu terytorialnego i zadłużenie sektora ubezpieczeń społecznych. Zsumowany Polski dług publiczny według różnych szacunków może wynosić nawet 5 bilionów złotych.

Te informacje wychodzą naprzeciw narracji Rządowej mówiącej, że jest dobrze, że Polska jest w fazie wzrostu. Otóż nie. Jest bardzo źle i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Co robi zadłużona jednostka nie posiadająca zdolności spłacania? Pokrywa dług aktywami.

 

źródła: Money.pl, INNPoland.pl

Poniżej ciekawy materiał dotyczący tematu:

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.