ZAMIAST MISTRZOSTW – BYŁO KOLEJNE CZYSZCZENIE JEZIORA

W minioną niedzielę (30.09.2018) miały odbyć się Pierwsze Mistrzostwa Polski w Rzucie Magnesem Neodymowym.

Inicjatywa oraz idea jak najbardziej słuszna. Jednak nie przypadła do gustu obecnemu burmistrzowi – Czesławowi Najmowiczowi. Nie wyraził ona bowiem zgody, na zorganizowanie takich zawodów w Ostródzie. Pod jego decyzją podpisał się także jego zastępca – Norbert Gesek.  A dlaczego? O tym pisaliśmy tu —> klik

Już od godziny 9:00 w niedzielę rano, wolontariusze rozpoczęli swoją akcję. Na wydarzenie przybyły także osoby spoza Ostródy. Jeden z uczestników przejechał aż 200 km!

Tego dnia turystów i spacerujących mieszkańców nad bulwarem jeziora było niewielu. Jednak ci, którzy już zjawili się – byli zainteresowani całą akcją (zupełnie inaczej, jak przypuszczał burmistrz?)! Spacerowicze, młodzież, rodzice z dziećmi zatrzymywali się w miejscach rzucania magnesem. Obserwowali wolontariuszy, zadawali pytania, przyglądali się wyłowionym przedmiotom. Byli zaciekawieni tym, co się dzieje! Z pewnością, to jedna z nielicznych (pozasezonowych)  atrakcji miasta.

My mamy nadzieję, iż obecne i przyszłe władze miasta wezmą pod uwagę tę inicjatywę, którą dopinają na ostatni guzik zupełnie prywatne osoby: Sylwester Pepel i Bruno Łowca Maury oraz inni.

Przypomnijmy: akcesoria, worki, miski, rękawiczki, transport, recykling – te koszty poniósł Klub Sportowy Magnes Neodymowy, który jest organizatorem sprzątania jeziora. Wszystko z prywatnych kieszeni. Władze miasta nie dały ani grosza na akcję sprzątania jeziora.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.