ZMIANY W KARCIE DUŻEJ RODZINY

2 tys. firm lokalnych i ogólnopolskich oferuje zniżki rodzinom wielodzietnym w ramach Karty Dużej Rodziny, która niedługo będzie dostępna w formie e-dokumentu.

Od początku roku do Karty dołączyło ponad 500 firm, co daje łącznie 2 tys. firm lokalnych i ogólnopolskich oferujących zniżki i specjalne usługi dla rodzin z dziećmi.

Są plany by Karta Dużej Rodziny dołączyła do tzw. e-dokumentów, otwieranych na smartfonie w specjalnie przygotowanej aplikacji, a także stworzenia newslettera, wysyłanego do rodzin z informacjami o nowych ulgach dla wielodzietnych.

Ministerstwo chce poszerzyć krąg użytkowników Karty na duże rodziny z dorosłymi dziećmi. Obecnie kartę może otrzymać jedynie rodzina, która ma przynajmniej troje dzieci do 18 r.ż., lub do 25 r.ż., jeśli dzieci się uczą. W Polsce funkcjonuje 1,8 tys. kart, z których korzysta 381 tys. rodzin. Miesięcznie odnotowywane jest ok. 5 tys. wniosków o wydanie nowej karty.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych w instytucjach publicznych, firmach prywatnych i państwowych. Właściciele kart mają zniżki w instytucjach kultury, ośrodkach rekreacyjnych, komunikacji i sklepach w całej Polsce. O Kartę może się ubiegać każda rodzina z minimum trojgiem dzieci w wieku do 18. roku życia, do 25. – jeśli się uczą, a w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – bez względu na wiek. Od 2014 r. funkcjonuje ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.