ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU PRZY CMENTARZACH

Od piątku (27.10) do czwartku (02.11) na terenie powiatu ostródzkiego policjanci ruchu drogowego wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Stróże prawa skupią się głównie na zapewnieniu płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy. Mundurowi będą także kontrolować prędkość pojazdów, sprawdzać stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia pasażerów. Policjanci będą reagować w każdym przypadku naruszenia podstawowych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy zostaną naruszone przepisy ruchu drogowego dotyczące relacji pieszy – kierujący.

Od 31 października od godz. 08.00 do 03 listopada do godz. 08.00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ulicy Chrobrego i w rejonie cmentarza przy ulicach Olsztyńskiej i Spokojnej.

W celu utrzymania ciągłości ruchu i przejezdności w obrębie ulicy Olsztyńskiej i Spokojnej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy wokół cmentarza z kierunkiem ruchu od ulicy Olsztyńskiej. Ponadto na całej długości objazdu cmentarza, po prawej stronie wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się z tabliczką informacyjną o odholowaniu pozostawionego pojazdu.

Taki sam zakaz będzie obowiązywał w ciągu ulicy Chrobrego w Ostródzie. Na odcinku drogi od ulicy Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej wprowadzone będą zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką informacyjną o odholowaniu pozostawionego pojazdu.

Apelujemy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy aby bezpiecznie dojechać i wrócić z cmentarzy. Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych – mogą stwarzać zagrożenie dla innych i blokować przejazd. Jeśli to możliwe dla własnej wygody, samochód zostawmy w domu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.