ZNOWU TO ROBIĄ. SETKI KILOMETRÓW NA ROLKACH DLA CHOREGO DZIECKA

Agata i Wojtek Miszewscy to szaleni rolkarze, którzy mają wielkie serca.

Już nie raz mogliśmy się o tym przekonać. Od kilku lat przebywają na Ostróda Reggae Festival setki kilometrów na rolkach. Pomagają przy tym zbierać pieniążki na chore dziecko. Rok temu pomagali w zbiórce środków na c-eye dla Czarka Raczyńskiego z Ostródy. Niestety, z racji pandemii i odwołania wszystkich koncertów, w tym roku ORF nie mógł się odbyć. To jednak nie powstrzymało Agaty i Wojtka przed kolejną charytatywną akcją.

 

Co to za akcja?

Maraton maratonów – codziennie, od 1 do 17 czerwca przejada na rolkach co najmniej 42 kilometry – czyli 27 maratony. Każdy odbędzie się w innej miejscowości. Zaczęli 1 czerwca w Oleśnicy, skończą 27 czerwca w Dobrosielicach koło Płocka. W minioną niedzielę (07.06.2020) odwiedzili Ostródę. W Piławkach pokonali dzienną dawkę kilometrów.

 

Komu pomagają?

Krystian Dąbrowski z Dobrosielic niedaleko Płocka ma 12 lat i wyjątkowo rzadką przypadłość. To WRODZONA NIEWRAŻLIWOŚĆ NA BÓL I BRAK POTLIWOŚCI. Z pozoru może wydawać się to fajne. Ale nie jest. Krystian nie czuje, kiedy z jego ciałem dzieje się coś niedobrego. Nie czuje, kiedy robi sobie krzywdę. A to prosta droga do nieszczęścia. Przez chorobę ma całkowicie zniszczone kolana. Polscy lekarze rozłożyli bezradnie ręce. Pomoc w rekonstrukcji kolana zaoferował dr Feldman z kliniki w Los Angeles w USA. Jednak nie za darmo. Za prawie pół miliona złotych…

 

Jak można pomóc?

Pomóc można wpłacając dowolną kwotę pod adresem zbiórki internetowej —> klik

www.siepomaga.pl/maratony-dla-krystiana

 

Mieliśmy okazję porozmawiać z Agatą i Wojtkiem o ich akcji a także z Piotrem Piterem Kolajem o planach na przyszłoroczną edycję ORF.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.