GALERIA MAZURSKA: ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ SZPIKU

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka – czyli nowotwór krwi.

Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Wstrząsającym faktem jest to, iż cały czas w Polsce są jeszcze pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 25 milionów zarejestrowanych na całym świecie dawców.

Nie można pozostać obojętnym wobec faktów. Jeśli nic nie robimy – dajemy chorobie przyzwolenie na zbieranie coraz większego żniwa śmierci, zwłaszcza wśród dzieci. Rozumiemy powagę sytuacji dopiero wtedy, gdy sami doświadczymy choroby lub gdy dotknie ona kogoś nam bliskiego. Zaskakująca jest postawa naszego społeczeństwa – tak ofiarnego. Kiedy mamy szansę pomóc, bardzo często tego nie robimy, stajemy z boku myśląc że to nas nie dotyczy. Liczymy na to, że ktoś inny to zrobi. W wielu przypadkach nasza pomoc jest niezbędna, więc nie bójmy się dopomagać bliźnim.

Jeżeli chcesz to zmienić i dać ludziom chorym na białaczkę nadzieję na lepsze życie, to ta akcja jest dla Ciebie. Przyjdź do Galerii Mazurskiej 25.03.17 r. Tego dnia obchodzony jest Dzień Dawcy Szpiku. Tam od godziny 10:00 będą dyżurować wolontariusze, którzy udzielą Ci informacji oraz pomogą wypełnić ankietę, abyś mógł stać się potencjalnym dawcą szpiku.

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.