CZWARTEK Z OPADAMI I SILNYMI PORYWAMI WIATRU

Czeka nas dynamiczny czwartek pod względem aury.

Dostaniemy się pod wpływ ośrodka niskiego ciśnienia, który obecnie znajduje się na północy Francji i w szybkim tempie przemieszcza się. Jutro w godzinach porannych znajdzie się nad północno-wschodnimi Niemcami.

Wejście systemu frontu szacowane jest na godziny poranne. W centrum i na zachodzie opady pojawią się w godzinach 6:00-10:00, na wschodzie w godzinach 11:00-12:00. W Ostródzie i okolicach padać będzie od rana, a zakończy się późnym popołudniem około godziny 17:00/18:00.

W województwie warmińsko mazurskim padać będzie głównie śnieg. Intensywność opadów umiarkowana, lokalnie dość silna.  Powinno spaść 4- 6 cm mokrego, lepkiego śniegu, który oblepi dookoła niemal wszystko, przez co możliwe zerwania linii energetycznych. Późnym popołudniem na zachodzie i w centrum możliwy deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz. Temperatura maksymalna w czasie opadów – około 0’C,  na wschodzie lekko poniżej.

Opady potrwają do późnych godzin popołudniowych i wieczornych. W piątek kolejne opady, tym razem przelotne – typu konwekcyjnego (czyt. mocne przelotne).

Uwaga również na silniejsze południowo-wschodnie porywy wiatru, które najmocniejsze będą w godzinach przedpołudniowych i osiągną (55-65 km/h). W Ostródzie i okolicach wiatr w porywach do 65km/h, zacznie uspokajać się wieczorem.

Reasumując, jutro (29.03.18) czeka nas dynamiczny dzień pod względem pogody. Kto jutro nie musi, niech nie wyjeżdża w dłużą podróż. Poinformujmy, udostępniając prognozę szerszemu gronu.

Prognoza opracowana przez Pogoda dla Mazur – Łowca burz Wiatromen

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.