MARSZAŁEK SPOTKAŁ SIĘ Z LAUREATAMI “PRZEDSIĘBIORSTWA FAIR PLAY”

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotkał się z laureatami XIX edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wśród nagrodzonych jest także Wagon Service z Ostródy.

25 listopada 2016 roku w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki XIX edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play”, który realizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Program „PFP” wpisuje się w działania Unii Europejskiej, dla której promocja kultury przedsiębiorczości jest jednym z najważniejszych zadań. Promocja zasad etyki i kultury w biznesie jest główną ideą programu, przy czym zasady etyki rozumiane są jako codzienne stosowanie norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorstw z ich klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną oraz władzą państwową i samorządową, działań zgodnych z obowiązującym prawem i powszechnie przyjętymi normami społecznymi. Celem jest także promowanie w kraju i za granicą tych przedsiębiorstw.

Przez 19 lat wręczono około 10 tys. certyfikatów ponad 2,5 tys. firm różnej wielkości i reprezentujących różne branże.

– Jest to szczególnie istotne, żeby w swoim działaniu, zabieganiu o zysk firmy być fair play w stosunku do swoich pracowników, kontrahentów, do miejsca, w którym prowadzi się działalność. Państwo wspaniale wypełniacie te cele – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin, gratulując tegorocznym laureatom. – Jest to też ważne z punktu widzenia regionu, o którym już mówi się jako o miejscu, w którym warto żyć, warto pracować i warto inwestować.

W 2016 roku do programu przystąpiło ponad 350 firm z całego kraju z czego 336 spełniło kryteria programu i zostało laureatami XIX edycji. W tym gronie znalazło się osiem przedsiębiorstw z województwa warmińsko-mazurskiego, a mianowicie:
– ABRAM Marcin Abramowski, Kieźliny,
– Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane, Iława,
– Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe “TECHTRANS” Andrzej Szmit & Ireneusz Ziemiński, Elbląg,
– TRAIDENIS-POL, Olecko,
– „VILL-MED“ CENTRUM MEDYCZNE Leśniczak & Syn, Giżycko,
– Wagon Service Ostróda, Ostróda,
– Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie,
– Zakład Usług Transportowych i Komunalnych Dariusz Jastrzębski, Mariola Jastrzębska, Różnowo.

Kapituła wyróżniła wieloletnich laureatów: Zakład Usług Transportowych i Komunalnych srebrnym laurem, a TECHTRANS i Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane złotym laurem.

W spotkaniu wzięli również udział: Maciej Rataj, przedstawiciel Regionalny Administrator Programu„Przedsiębiorstwo Fair Play”, Anna Szcześniak, wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiej Komisji Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, Zbigniew Ciechomski, prezes WMARR oraz Janusz Gierulski, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej.

Wszyscy laureaci uzyskują prawo posługiwania się znakiem „Przedsiębiorstwo Fair Play”, są promowani w „ZŁOTEJ KSIĘDZE PFP” w języku polskim i angielskim oraz w mediach, zapraszani na konferencje i spotkania związane z tematyką biznesową. Znak PFP niewątpliwie wzmacnia markę i pozycję laureata na rynku.

WWiM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.