NOWE MIEJSCA DO REKREACJI W GMINIE MAŁDYTY

W trosce o zdrowie i dobrą kondycję naszych Mieszkańców powstały nowe siłownie zewnętrzne.

Inwestycja „Budowa i udostępnianie 4 siłowni zewnętrznych w miejscowościach Wilamowo, Linki, Sambród i Dobrocin na terenie Gminy Małdyty wraz z wyposażeniem” została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach podddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażane operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach projektu powstały miejsca do ćwiczeń, samoobsługowe stacje naprawy rowerów, lampy solarne, ławki i kosze na śmieci.


Do użytku oddano również Otwartą Strefę Aktywności w miejscowości Budwity. Realizacja zadania była możliwa dzięki pozyskaniu przez Gminę Małdyty dotacji z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2018. Operatorem działań jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nowopowstały obiekt składa się z urządzeń sprawnościowych, m.in. orbitreka, rowerka, biegacza, stołów do gry w ping-ponga i w szachy, jak również ławek parkowych, kosza na śmieci i tablicy informacyjnej.


Siłownie „pod chmurką” są łatwe w obsłudze i dostępne bezpłatnie dla każdego. Będą mogli korzystać z nich zarówno bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i ci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z tego typu urządzeń. Wystarczy tylko chęć do ćwiczeń. Nowe miejsca rekreacyjno-sportowe umożliwiają nie tylko aktywność fizyczną, ale również stwarzają okazję do wspólnej integracji i w znacznym stopniu poprawiają estetykę przestrzeni publicznej. Koniecznie zadbaj o swoje zdrowie już dziś, bo sport to doskonała metoda, by pozbyć się stresu, złagodzić zgromadzone napięcia i zrelaksować się po całym dniu pracy.

 

Źródło: Gmina Małdyty

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.