REGION. POWSTANIE NOWA ”EKSPRESÓWKA”, NA ODCINKU OLSZTYN-MRĄGOWO

We wtorek minister infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla odcinka Borki Wielkie – Mrągowo.

Droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, powstaną trzy węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo, oraz miejsca obsługi pasażera z możliwością rozbudowy. Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje już papiery przetargowe i jak mówi dyrektor Mirosław Nicewicz może ogłoszenie przetargu może nastąpić już w sierpniu. Z kolei zakończenie budowy to drugi kwartał 2023 roku.

To będzie zaledwie siedemnaście kilometrów, ale każdy kto zna ten odcinek wie, jak bardzo niebezpieczna i uciążliwa jest ta droga. Poza tym jak przekonuje były wiceminister Jerzy Szmit, skróci się czas dojazdu nie tylko do Mrągowa, ale i Kętrzyna, Giżycka, czy Węgorzewa. Jest to bardzo ważna droga, która wiedzie przez wykluczony komunikacyjnie obszar Polski północno-wschodniej.

Obecny na konferencji prasowej Paweł Czemiel, doradca ministra infrastruktury poinformował, że Warmia i Mazury łącznie na budowę dróg ekspresowych dostały osiem miliardów złotych, a na drogi krajowe ponad siedemset milionów złotych.

Źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.