SZYMANY Z CERTYFIKATEM URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zakończył proces certyfikacji według europejskich norm i standardów, uzyskując certyfikat lotniska zgodny z wymaganiami rozporządzenia Komisji (UE) nr 139/2014.

Powyższy dokument potwierdza tym samym, że lotnisko spełnia wszelkie wymagania europejskie w zakresie zasad prawidłowego funkcjonowania lotniska, jego infrastruktury, wyposażenia, kwalifikacji personelu oraz niezbędnych procedur służących bezpieczeństwu prowadzania operacji lotniczych.

Port przed otrzymaniem europejskiego dokumentu, legitymował się certyfikatem wydanym przez ULC, który opierał się o przepisy krajowe. Z dniem wejścia w życie rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej ustanawiającego wymagania i procedury administracyjne na poziomie unijnym, wprowadzony został nowy system certyfikacji.

Podstawą tego systemu jest standaryzacja wymagań dla lotnisk w całej Europie. Fakt posiadania certyfikatu przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, oprócz gwarancji bezpieczeństwa dla pasażerów, jest niezmiernie istotną informacją dla przewoźników lotniczych obecnych już na warmińsko – mazurskim lotnisku ale również i dla przewoźników planujących dopiero uruchamianie swoich połączeń.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.