UMOWY NA ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW „RYBACZÓWKI” W DĄBRÓWNIE I JEZIORA PIEKIEŁKO W SAMINIE PODPISANE

W dniu 4 lipca 2018 r. przedstawiciele władz dwóch organizacji pozarządowych z terenu Gminy Dąbrówno podpisały w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Kraina Drwęcy i Pasłęki” w Łukcie umowy o powierzenie grantów na realizację swoich przedsięwzięć w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Saminie umowę na kwotę 49 800,00 zł podpisali Pan Roman Wańkowicz – Prezes i Pan Manfred Gorzelak – Skarbnik.
Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Dąbrówno „Nasze Miejsce Na Ziemi” reprezentowane było przez Zarząd w osobach: Genowefa Szczepańska – Prezes, Wiesława Szczepańska –Czosnowska- Skarbnik, Maria Szczepańska- Sekretarz. Umowa opiewa na kwotę 49 800,00 zł.
Tereny przy jeziorach Dąbrowa Wielka i Piekiełko zostaną zagospodarowane do końca września 2018 r.. Wykonano już pierwsze prace porządkowe tj. niwelację terenów i ich uporządkowanie, nawieziono piasek. Organizacje są na etapie podpisywania umów z wykonawcami poszczególnych prac. Do końca lipca zaplanowano m.in. zamontowanie na obu zagospodarowywanych terenach lamp solarnych, nad jeziorem Piekiełko wykonana zostanie wiata.
Partnerem w obu projektach jest Gmina Dąbrówno, która wykonała niwelację i uporządkowanie terenów.

 

Źródło: Gmina Dąbrówno

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.