NA WARMII I MAZURACH MOŻNA BIEGAĆ NA NARTACH, TYLKO… ŚNIEGU BRAK

Czekając na zimową aurę przypominamy, że województwo warmińsko-mazurskie idealnie nadaje się do uprawiania sportów zimowych.

O ile tylko będzie śnieg…

Bieganie na nartach to forma rekreacji dostępna osobom w różnym wieku i w różnej kondycji fizycznej. Pagórkowate tereny Warmii i Mazur, malownicze leśne dukty i polne drogi stanowią stwarzają doskonałe warunki do jej uprawiania.

W regionie powstaje też coraz więcej tras przygotowywanych specjalnie z myślą o miłośnikach biegówek. Najczęściej wytyczane są one wokół obiektów wypoczynkowych i sportowych zarządzanych przez pasjonatów narciarstwa, którzy prowadzą również wypożyczalnie sprzętu i organizują ciekawe imprezy biegowe.

W Lesie Kumiecie koło Gołdapi (Ośrodek Sportu i Rekreacji) wyznaczono kilka tras o różnych długościach (1 km, 1,5 km, 3,6 km i 5 km do techniki łyżwowej, 5 km do techniki klasycznej), a przy Promenadzie Zdrojowej w tym mieście – dwie trasy oświetlone (1,5 km do techniki dowolnej oraz 1 km do techniki klasycznej). Pomiędzy Giżyckiem a Oleckiem, w okolicy miejscowości Łękuk Mały, działa ośrodek (Folwark Łękuk), wokół którego wytyczono trzy trasy do narciarstwa klasycznego (0,7 km, 3,8 km, 4 km) oraz cztery trasy crossowe (łącznie ponad 60 km).

W Rucianem-Nidzie wyznaczono trasę treningową (2,5 km), a w okolicach miasta trzy szlaki narciarskie: koło Wierzby (12 km), do Wygryn (7 km) i do Wiartla (25 km). Ta ostatnia miejscowość nosi miano Wioski Narciarskiej (wypożyczalnie nart w okolicy) i stanowi też start i metę czterech innych tras mających formę pętli (2,5 km, 3,5 km, 12 km, 17 km). Kolejna trasa wiedzie stąd do miejscowości Jabłoń (6 km).

Biegać na nartach można również na Wzgórzach Dylewskich (Dom Gościnny Stara Szkoła), w Mrągowie (trasy 1,5 km i 2,5 km), Elblągu (okolice Góry Chrobrego), Olsztynie (nad jeziorem Ukiel), w pobliżu Ełku (Tatarskie Góry).

WWiM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.