BAŁ SIĘ MANDATU, POSTANOWIŁ UCIEKAĆ

W środę kierujący vw passatem po tym jak przekroczył dopuszczalną prędkość nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci ostródzkiej grupy Speed po bezpośrednim pościgu zatrzymali kierującego. Swoje zachowanie tłumaczył obawą przed nałożeniem mandatu karnego.

W środę (25.10.2023r.) jeden z patroli ostródzkiej drogówki realizował zadania służbowe w ramach grupy SPEED działającej na rzecz bezpieczeństwa ujawniania wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Mając powyższe na uwadze policjanci udali się w rejon Miłomłyna gdzie na ul. Pasłęckiej stwierdzili, że kierujący vw passatem dopuścił się przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W miejscu gdzie można poruszać się z prędkością 40km/h mężczyzna jechał o 33 km/h szybciej. Po tym jak 44 latek otrzymał od policjantów wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu postanowił go zignorować i podjął próbę ucieczki. Po niezwykle szybkim i dynamicznym pościgu przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę w oddalonej o kilka kilometrów od Miłomłyna miejscowości Bynowo. Kierowca był trzeźwy. Jego tłumaczenie było zaskakujące. Głównym powodem niezatrzymania do kontroli była obawa przed nałożeniem mandatu karnego. Mandatu w wysokości 800,- złotych i 9 punktów karnych uniknąć się nie dało a dodatkowo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

ART. 178B. NIEWYKONANIE POLECENIA ZATRZYMANIA POJAZDU MECHANICZNEGO

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.