DOM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „PROMYK” W MORĄGU PROSI O WSPARCIE

Dom dla dzieci i młodzieży „Promyk” w Morągu ma wiele potrzeb. Wiele rzeczy jest potrzebnych, wiele do zrobienia. Może wśród Was znajdzie się ktoś, kto byłby w stanie pomóc? Kilka rzeczy udało się już zrobić dzięki sponsorom, jednak wiele zostało jeszcze do zrobienia.

Poniżej przedstawiamy prośbę, jaką otrzymaliśmy na e-mail.

 

W naszej placówce wiele się dzieje w ostatnim okresie. Obecnie trwają prace wykończeniowe budynku w którym niedługo zamieszka 14 naszych podopiecznych. Wewnątrz budynek jest już gotowy na przyjęcie jego mieszkańców ale zewnątrz budynek także musi przejść metamorfozę.

Będzie to oddzielny dom dziecka dla osób przygotowujących się do przyszłego samodzielnego i dorosłego życia. Wychowankowie ci będą zdobywać wykształcenie, umiejętności samodzielnego dysponowania np. budżetem przeznaczonym na wyżywienie. W tym mieszkaniu podopieczni będą mogli uczyć się samodzielnego życia do momentu usamodzielnienia (czyli od 7roku życia do osiągnięcia 18-25 lat, w zależności jak długo będzie przebiegał proces edukacji) potem opuszczą naszą placówkę, by samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Ta forma pomocy będzie łagodnym przejściem w dorosłe życie.

Na zakup tej ilości towaru nie możemy sobie pozwolić, ponieważ od lat borykamy się z problemami natury finansowej. Budżet przydzielany na placówkę jest niewystarczający. Brakuje nam pieniędzy na: odzież, obuwie, pomoce szkolne i podręczniki, środki czystości, chemię, wypoczynek wakacyjny wychowanków. Dzięki pomocy firm i osób prywatnych, dzięki ich ofiarności możemy dzieciom zapewnić godziwe warunki.

Ponadto od stycznia 2013 roku na terenie naszego ośrodka funkcjonują trzy domy dziecka: „PROMYK” przeznaczony dla 30 podopiecznych ( do 2020 roku musimy zredukować ten dom do 14 osób i dlatego dla pozostałych chcemy stworzyć oddzielną placówkę o której mowa wyżej); „PROMYK 1” z przeznaczeniem dla 14 osobowej grupy dzieci; „PROMYK 2” również placówka dla 14-ciorga dzieci.

Zdajemy sobie sprawę, że nasza prośba to dla Państwa dodatkowy trudny   problem, ale każda pomoc  i wsparcie ze strony Ludzi o Wspaniałych i Wielkich Sercach to dla nas promyk nadziei na lepsze jutro.

Bardzo liczymy na pomoc, ponieważ tylko dzięki zrozumieniu i życzliwości wielu firm i osób prywatnych możemy realizować nasze zamierzenia, a co najważniejsze marzenia dzieci.

Z wyrazami szacunku  i pozdrowieniami z Morąga

Jolanta Pilcek

Dyrektor Domu dla Dzieci i Młodzieży „PROMYK”, „PROMYK 1” i „PROMYK 2” w Morągu

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.