HITANO I PRZYJACIELE W OSTRÓDZIE – TAŃCZ, KOCHANIE TAŃCZ

6 sierpnia w ostródzkim Amfiteatrze znów było kolorowo i tanecznie, a to za sprawą „Gypsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów”. Tak jak i w poprzednich latach olsztyński zespół Hitano wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi pokazał widowisko pełne tańca, porywających rytmów, pięknych piosenek i barwnych kolorowych strojów. Jako pierwszy wystąpił romski zespół Hitano. Publiczność została oczarowana głosami lidera grupy Adama Lulka Fedorowicza i śpiewaczek, które dodatkowo ubarwiały całość wspaniałymi pokazami tanecznymi. Barwne suknie artystek kusząco powiewały i porywały niektórych widzów do tańca. Przed sceną przez prawie cały koncert tańczyły dzieci podpatrujące ruchy występujących na scenie tancerek. Do wspólnej zabawy włączali się także dorośli miłośnicy folkowych rytmów. Muzycy nie oszczędzali instrumentów i dali z siebie wszystko. Wykonano m.in. takie hity jak: „Cygańskie konie” czy „Tańcz kochanie tańcz”. Gypsy Carnaval poprowadzili: znany i lubiany prezenter Radia Olsztyn – Mariusz Trzmiel oraz Irena Telesz – wybitna aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Po występie Hitano na scenie pojawili się inni artyści. Była więc grupa pięknych i kuszących tancerek z Białegostoku  „Rada Dance Art” z pokazem egzotycznych tańców. Wraz z przyjaciółmi wystąpiła także pieśniarka Kasandra z nostalgicznych repertuarem romskich utworów. Na scenie Amfiteatru wystąpiła również śpiewająca bardziej współcześnie Lisa Kotlarenko – wokalistka pochodząca z rodziny romskich artystów z Rosji.

Na zakończenie pojawiło się ponownie Hitano wraz ze swoimi wszystkimi przyjaciółmi,  które po wykonaniu kilku utworów publiczność pożegnała gromkimi brawami, bisowaniem i tańcem przed sceną.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.