NOWY KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W OSTRÓDZIE – MARCIN DANOWSKI

Jak udało nam się ustalić, według potwierdzonych przez KPP w Ostródzie informacji wynika, że już 21 października bieżącego roku odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie nowego komendanta.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie, nadkom. Marcin Danowski, służbę w mundurze rozpoczął w 1995 roku w 10-tym Batalionie Desantowo-Szturmowym w Krakowie. Następnie przez prawie 10 lat związany był ze służba prewencyjna w strażach miejskich na stanowiskach m.in. komendanta w Ostródzie i zastępcy komendanta w Gdańsku. Służbę w Policji rozpoczął w 2008 roku, gdzie pracował kolejno w służbie prewencyjnej i kryminalnej. Pierwsze szlify oficerskie otrzymał w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu a następne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Od 2015 roku zajmował stanowisko kierownika Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz eksperta Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ostatnio pełnił służbę jako Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ketrzynie.

Nowo powołany Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie ma 42 lata. Jest żonaty i ma jedno dziecko. Ukończył studia cywilne o kierunkach, m.in. administracja, pedagogika, zarządzanie w oświacie oraz wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i Olsztyńskiej Szkole Wyższej w Olsztynie oraz resortowe z zakresu zarządzania jednostkami administracji publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W wolnych chwilach nadkom. Marcin Danowski działa społecznie jako organizator przedsięwzięć profilaktyczno-prewencyjnych na rzecz poprawy lokalnego bezpieczeństwa i obronności. Jako czynny instruktor prowadzi zajęcia samoobrony, rekreacji ruchowej i strzelectwa.

KPP w Ostródzie

6 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.