OBJAZDOWA GORĄCZKA

W nocy 13.07.16 wykonawca ostródzkiej obwodnicy – firma Budimex wyłączyła z ruchu najbardziej newralgiczny odcinek, przez który przechodziła ul. Olsztyńska, będąca bezpośrednią, bądź pośrednią drogą do Osiedla Plebiscytowego, Międzylesia czy Zwierzewa. Powstał objazd a standard życia mieszkańców  zmalał, czego można było się spodziewać – (…) dla mnie pokonanie trasy z Wałdowa do rafinerii zajęło 40min – skomentował pan Marek, czytelnik odwiedzający nasz fanpage.

Mieszkańcy jadący od strony wspomnianego Osiedla muszą ustąpić pierwszeństwa samochodom poruszającym się po objeździe. Przy skrzyżowaniu tymczasowej DK7 z ulicą Plebiscytową stoi znak kom2STOP. Już teraz zauważalny jest wydłużony wyjazd z osiedla, nie mówiąc już o okresach wzmożonego ruchu jak weekendy. Z kolei samochody wjeżdżające do osiedla spowolnią ruch na DK7,  czekając na możliwość skrętu w lewo, uniedogodnienie dotyczy również kilkuset pracowników Ostróda Yacht.

Rezultatem objazdu przez Wałdowo jest dość znacznie wydłużona trasa do Ostródy, jeśli przyjmiemy, że punktem docelowym będzie skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Olsztyńskiej to każdy kierowca nadłoży ponad 3 km. Poniżej prezentujemy na filmie pełną trasę objazdu.

Groźniej na budowie

13690740_1130311427025020_528888060471004383_n
To jest widok 20km za Ostródą w stronę Gdańska – skomentowała pani Paulina.

Jeden dzień po utworzeniu objazdu miał miejsce wypadek. Na wysokości miejscowości Piławki zderzyły się dwa auta osobowe. Ranne zostały 3 osoby. Jedną z nich zabrał helikopter do szpitala w Olsztynie. To zdarzenie spowodowało gigantyczny korek ciągnący się od strony Gdańska, mający dobre kilkadziesiąt kilometrów – charakterystyczne dla budowanych odcinków i ich objazdów jest to, że w przypadku losowego zdarzenia drogowego często nie ma alternatywy, możliwości zorganizowania ruchu wahadłowego, jak to ma miejsce w przypadku dróg gotowych – dodaje wieloletni kierowca ciężarówki Tomasz.  Reasumując, skutki zdarzeń drogowych, które sezonie urlopowym są nieuniknione będą znacznie większe. Słowem, korki będą dłuższe i niestety o same zdarzenia będzie ”łatwiej” .

 

Trzeba wytrzymać

Obecnie wiele osób narzeka i w sumie ma do tego prawo. W czasach, gdzie wielu z nas ma zagospodarowaną każdą godzinę życia trudności związane z budową mogą być dużym utrudnieniem. Nie zapominajmy jednak, że wspomniane trudności, nie będą wieczne i kiedy związana z nimi budowa zakończy się, wówczas odetchniemy pełną piersią. Żadna z krajowych dróg (7 i 16), które obecnie  komprzecinają Ostródę w większym lub mniejszym stopniu, nie będzie już ingerować w ruch drogowy w mieście. Kwestią czasu jest, kiedy nadejdą i dobre czasy. Są sposoby, a by z tej sytuacji przynajmniej połowicznie wybrnąć, dla przykładu można przerzucić się na rower – Polecam rower. Około 14 minut spokojnym tempem w każdy zakątek miasta dotrzemy. I to bez korków! – skomentował Pan Mateusz.

 

 

 

5 komentarzy

I jak zawsze wszyscy mają wszystko w dupie. Władza się na nas wypięła a Budimex nas oszukał. Przede wszystkim ten objazd który jest teraz zrobiony, jest zrobiony źle i w ogóle nie miało go być. Co innego było na rozmowach z Budimexem a co innego jest teraz.
Kawałek 7 między rondem na Shellu a skrzyżowaniem ze światłami nie miał być zamknięty , zamknięta miała być ul . Olsztyńska. Wiedzieliśmy ,że do miasta z osiedla plebiscytowego będziemy jeździć przez Wałdowo, ale takiej opcji jaka jest w tej chwili nie było. Teraz chcąc z Shella zjechać no osiedle plebiscytowe musimy stać i czekać aż łaskawie ktoś nas przepuści przez co robimy korek na 7 . A wystarczyłoby pomyśleć i zanim wyremontowali chodniki na ul. Plebiscytowej mogli zrobić tymczasowe rondo.Można by też z Shella zrobić rondo, ( o ile właściciel by się zgodził), Czyli zjazd od strony Gdańska byłby za stacją Shell jadąc do Warszawy, a jadąc do Gdańska z drugiej strony stacji. Nie byłoby korków a mieszkańcy osiedla nie musieliby czekać po kilkanaście minut na możliwość zjazdu i blokować ruchu. Wystarczyłoby ruszyć głową. Ale widocznie ten co ten objazd wymyślił nie ma pojęcia o tym co zrobił.

Zgadzam się.Ruszanie głową aby myślała dla wspólnego dobra Obywateli nie jest cechą urzędników.Konieczne jest rondo albo światła aby można włączyć się do ruchu na ulicy Plebiscytowej.Myślałam,że w tym celu „grzebano” przy chodnikach.

Dlaczego administrator strony zacytował moj kpmentarz na koniec tresci dodajac nie prawdziwe imie autora?

Już poprawione. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Drodzy Panowie i Panie z Osiedla Plebiscytowego i okolic – Nie wiecie Jak to zrobić – NP. w Piateczek proponuje na godzine zablokować odcinek drogi u was – Staje totalnie wszystko – tylko tak coś zdziałacie z Budimexem – Ten dyrektorek mieliśmy z nim do czynienia – to totalny ……. – 10do15 samochodow – wystarczy – nikt tego nie ruszy nawet policja. Nagłośnijcie w mediach TV i Radio Ogólno Polskie – Na proszenie ta firma jest Uodporniona.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.