ZAPRASZAMY NA DARMOWE TERAPIE UZALEŻNIEŃ

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PULS Jadwiga Wójcik-Kruk powstał w grudniu 2000 roku w Braniewie, gdzie prowadził działalność w zakresie psychiatrii i uzależnień. Tam też w 2005 roku rozpoczął swoją działalność Oddział Dzienny Terapii Uzależnień, jako pierwsza tego typu placówka służby zdrowia w województwie warmińsko-mazurskim.

Zakład stale się rozwijał i w 2009 roku w Kajkowie k/Ostródy rozpoczęło pracę Centrum Psychiatryczno-Odwykowe z Poradnią Zdrowia Psychicznego, Poradnią Terapii Uzależnień i Oddziałem Dziennym Terapii Uzależnień. Malowniczo położony obiekt w Kajkowie w latach 2010/2011został rozbudowany i doposażony przy wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.Staraniami Pani Dyrektor Zakładu, w 2013 roku została utworzona Poradnia Zdrowia Psychicznego i Oddział Dzienny Psychiatryczny w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 3C.

 W ramach działalności Poradni i Oddziałów Uzależnień pomoc znajdą osoby uzależnione od alkoholu, substancji psychoaktywnych, uzależnień behawioralnych (hazard, zakupoholizm, itp.), jak także osoby im najbliższe (współuzależnieni, osoby z rodzin dysfunkcyjnych – dawniej nazywani DDA – Dorosłe Dzieci Alkoholików), a także osoby doznające przemocy domowej, jak i osoby stosujące tą przemoc.

Natomiast świadczenia  Poradni Zdrowia Psychicznego i Oddziału Psychiatrycznego adresowane są do osób dorosłych z zaburzeniami nastroju (depresja, zaburzenia afektywne dwubiegunowe), z zaburzeniami lękowymi, problemami adaptacyjnymi i osobowościowymi, problemami związanymi z kryzysami życiowymi (rozwód, utrata bliskiej osoby, długotrwały brak pracy i in.).

 

Misja Zakładu – POKONAJ SWOJE PROBLEMY RAZEM Z NAMI

W ramach współpracy z Burmistrzem Miasta Ostródy oraz Wójtem Gminy Ostróda  w oparciu o realizację Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii prowadzony jest nabór do uczestnictwa w warsztatach terapeutycznych w zakresie uzależnień od alkoholu, ofiar przemocy w rodzinie,  współuzależnonych,  dorosłych dzieci alkoholików oraz uzależnień od narkotyków.

 

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.