6 SZKÓŁ MIEJSKICH OTRZYMAŁO DOFINANSOWNIE W KWOCIE 780 400 ZŁ NA ZAKUP SPRZĘTU TECHNICZNEGO

„Laboratoria Przyszłości”
Wszystkie szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Miejską Ostróda przystąpiły do programu „Laboratoria Przyszłości” – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem Programu „Laboratoria Przyszłości” jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach Programu 6 szkół miejskich otrzymało dodatkowe środki finansowe w łącznej wysokości 780.400,00 zł, przeznaczone na zakup nowoczesnego wyposażenia technicznego, które uatrakcyjni zajęcia szkolne oraz pozwoli uczniom ostródzkich placówek rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności praktyczne na lekcjach techniki, innych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, pozalekcyjnych, a także w ramach kół zainteresowań.
Dodatkowe informacje na temat Programu „Laboratoria Przyszłości”, dostępne są na stronie internetowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/laboratoria
źródło: UM Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.