AKCJA “CHOINKA” CZYLI NIE KRADNIJ DRZEWEK Z LASU

Ostródzcy dzielnicowi rozpoczęli akcję pn. “Choinka”. Okres przedświąteczny to czas, gdy bardzo wielu handlowców oferuje drzewka. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno choinek nielegalnie wyciętych z lasu.

Dlatego też policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi Nadleśnictwa Stare Jabłonki sprawdzają nie tylko punkty sprzedaży choinek, pod kątem ich źródła pochodzenia, ale również patrolują tereny leśne mając na uwadze miejsca ewentualnego pozyskiwania drzewek.

Monitoring i wzmożone kontrole kompleksów leśnych mają na celu przede wszystkim powstrzymanie nierozsądnych śmiałków od zabronionego niszczenia drzew i nielegalnej wycinki oraz kradzieży choinek.

Policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi 500 złotowy mandat bądź skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza. Należy zatem zastanowić się, czy warto narażać się na konsekwencje prawne, czy nie lepiej po prostu kupić świąteczne drzewko w legalnym punkcie sprzedaży.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.