BAJKOWY MIKOŁAJ – ZABAWA I NAUKA Z POLICJANTAMI

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie aktywnie uczestniczyli w dniach “Bajkowego Mikołaja” organizowanych w Ostródzkim Centrum Targowo- Konferencyjnym Expo Mazury.

Funkcjonariusze uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa i pokazali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód, na którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze i hulajnodze.

 W miniony weekend w Ostródzkim Centrum Targowo- Konferencyjnym Expo Mazury odbył się Jarmark Świąteczny “Bajkowy Mikołaj”. Hale targowe zmieniły się w ogromne place zabaw. Dzieci witane były przez postacie z bajek.

Do organizacji tego wydarzenia włączyli się również policjanci. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przygotowali dla najmłodszych tablice edukacyjne oraz książeczki przedstawiające podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tłumaczyli również, dlaczego noszenie odblasków jest bardzo ważne i dlaczego warto nosić kolorowe i jasne ubrania. Największym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód. Dzieci miały za zadanie pokonać go na rowerze lub hulajnodze, nie zapominając oczywiście zasadach bezpiecznej jazdy. Wbrew pozorom, nie było łatwo!

Policjanci pokazali gościom również sprzęt, który wykorzystują podczas codziennej służby.

 Nauka podczas zabawy to idealny sposób na przekazywanie najmłodszym wiedzy o bezpieczeństwie!

Źródło: KPP w Ostródzie

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.