BATALION CZOŁGÓW W OSTRÓDZIE – SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

W związku z pilną sytuacją Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak przerwał urlop i uczestniczył w spotkaniu, które miało miejsce dziś w Urzędzie Miejskim pomiędzy przedstawicielami Wojska Polskiego oraz Agencji Mienia Wojskowego.
Wzięli w nim udział również Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski, generał brygady Wojciech Ziółkowski, Wicestarosta Ostródzki Jan Kacprzyk, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Zastępca Burmistrza Ostródy Piotr Kowal, Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego – Zbigniew Żujewski, Szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury – pułkownik Andrzej Pawlak
Po zapowiedzianej przez Ministra Obrony Narodowej decyzji o przywróceniu Wojsk w Ostródzie, poszczególni przedstawiciele jednostek uczestniczący w dzisiejszym spotkaniu oraz wizji lokalnej na terenach byłego AUTODROMU oraz Czerwonych Koszar dokonywali wstępnych ustaleń dotyczących stacjonowania na terenach miasta batalionu czołgów, który będzie częścią 20. Brygady Zmechanizowanej działającej z kolei w ramach 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.