„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”- SPOTKANIA DZIELNICOWYCH Z DZIEĆMI

Trwa ogólnopolska akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Za nami kolejne spotkania z uczniami. Tym razem nietypowe lekcje o bezpieczeństwie odbyły dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 4 w Ostródzie, Przedszkola Miejskiego nr 4 w Ostródzie oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łukcie.

Od początku września br. trwa ogólnopolska akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz codziennym życiu. Funkcjonariusze opowiadają również o swojej pracy i odpowiadają na pytania nurtujące przedszkolaków i uczniów. Za nami kolejne spotkania z dziećmi. Tym razem dzielnicowi odwiedzili Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4 w Ostródzie, Przedszkole Miejskie nr 4 w Ostródzie oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łukcie.

Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, omówili, jaki sprzęt noszą zawsze przy sobie i do czego on służy.

Najważniejszą jednak częścią spotkań była rozmowa o bezpieczeństwie. Dzielnicowi opowiadali dzieciom o podstawowych zasadach poruszania się po chodnikach i drogach, wyjaśniali, dlaczego zawsze należy mieć przy sobie elementy odblaskowe. W ramach ćwiczeń dzieci wraz z policjantami uczyły się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Funkcjonariusze tłumaczyli również, jak należy zachowywać się w sytuacji, gdy zaczepia ich osoba nieznajoma czy w przypadku ataku zwierzęcia.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.