BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W PRZYCHODNI

W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem NU-MED Grupa S.A. wspólnie z Powiatem Ostródzkim zaprasza 3 lutego 2023 r. w godz. 10:00 – 14:00 na profilaktyczne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat.

Pracownia mieści się przy ul. Kościuszki 2 w budynku przychodni (II piętro, pok. 216). Rejestracja na mammografię oraz wszelkie informacje pod numerem tel. 55 235 89 53 lub 795 130 992.

Pracownia wyposażona jest w najnowszej generacji, niezwykle czuły, dokładny i wydajny mammograf cyfrowy, który ogranicza dawkę promieniowania do minimum, oferując bardzo bezpieczne badanie. Aparat posiada funkcję tomosyntezy, czyli najnowszą technologię w obrazowaniu piersi, która charakteryzuje się lepszym współczynnikiem wykrywania zmian nowotworowych w stosunku do metody konwencjonalnej.

Nu-Med Grupa S.A. oferuje pełen pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych – zarówno profilaktycznych, jak i pogłębionych. Realizuje je m.in. w ramach programu profilaktyki raka piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z programu mogą skorzystać Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i posiadają wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Z programu wyłączone są Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe w piersi o charakterze złośliwym. Dla osób objętych programem skierowanie nie jest wymagane.

Pozostałe Panie mogą skorzystać z badania na podstawie skierowania wystawionego przez każdego lekarza specjalistę lub zlecenia z Poradni Onkologicznej, znajdującej się w tej samej lokalizacji. Umożliwiono również kompleksową diagnostykę oraz dalsze leczenie w Poradni Onkologicznej, do której skierowanie nie jest wymagane.

Mammografia jest metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia.

Źródło informacji: Nu-Med Grupa S.A.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.