DURĄG: STAROSTA ZADEKLAROWAŁ BUDOWĘ BEZPIECZNEJ KŁADKI

Dziś w poniedziałek 9 października dziewięciu przedstawicieli mieszkańców  Durąga spotkało się ze starostą Andrzejem Wiczkowskim w sprawie budowy kładki dla pieszych przy moście na rzece Dylewce.

Byli to głównie rodzice, których pociechy uczęszczają do miejscowej szkoły podstawowej. Przez wieś przebiega droga powiatowa, którą przecina rzeka Dylewka z zabytkowym mostem. Ten jej odcinek jest bardzo wąski co powoduje, że kiedy mijają się tam 2 pojazdy np. samochód czy autobus brakuje miejsca dla pieszych. Nie ma w tym miejscu przejścia ani kładki, ani nawet chodnika. Warto dodać, że często przejeżdżający przez miejscowość kierowcy pokonują ten fragment szosy z dużą prędkością. To dodatkowo zwiększa ryzyko wypadku czy jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia.

Codziennie tę drogę pokonują kilkukrotnie dzieci chociażby w drodze do szkoły. Rodzice i opiekunowie martwiący się o bezpieczeństwo swoich pociech zwrócili się do starosty z prośbą o sfinansowanie ze środków powiatowych budowy kładki na moście i kawałek dalej chodnika.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej i rzeczowej atmosferze. Starosta zadeklarował, że już wkrótce powstanie projekt budowy kładki, a potem ruszą prace z nią związane.

Warto dodać, że kładka będzie służyć nie tylko dzieciom, ale również wszystkim mieszkańcom, którzy pokonują ten niebezpieczny odcinek drogi np. idąc do sklepu, czy kościoła.

Tekst i zdjęcia: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.