CZY DZIECI Z ORNOWA SĄ BEZPIECZNE W DRODZE DO SZKOŁY?

23 września informowaliśmy naszych czytelników o kłopotach jakie mają dzieci z Ornowa uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Brzydowie. Ich problemy wynikały z powodu budowy drogi, przez którą maluchy muszą przechodzić w drodze do szkoły. O interwencję prosili zaniepokojeni rodzice bojący się o zdrowie i życie swoich pociech. Skontaktowaliśmy się więc w tej sprawie z firmą Budimex, która wykonuje tam prace. Oto zdjęcia i odpowiedzi, które otrzymaliśmy po zadaniu przez nas pytań:

1.Czy Państwo jesteście świadomi sytuacji dzieci z Ornowa, zagrożeń z jakimi się zmagają?

Tak mamy świadomość tego, że prace budowlane powodują uciążliwości i stwarzają potencjalne zagrożenia. Od początku prac staramy się minimalizować ich negatywne skutki . Niemniej dziękujemy za sygnał bo każde takie zgłoszenie traktujemy poważnie.

2. Jeśli Państwo wiecie o problemie, to jak zamierzacie zwiększyć bezpieczeństwo, czy w ogóle? W jaki sposób chcecie Państwo zaradzić problemowi?

Jak pisaliśmy wiemy o problemie i w związku z zaistniałą sytuacją zostali wyznaczeni pracownicy z firmy Budimex, którzy będą nadzorować ruch pieszy odbywający się po terenie budowy. Po pierwsze podczas przechodzenia mieszkańców wstrzymywane są jakiekolwiek prace budowlane, w tym ruch pojazdów. Drugim rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo będzie poprawienie stanu nawierzchni wyznaczonej dla ruchu pieszego. Ustawiliśmy również wygrodzenia dla pieszych, które pozwalają na bezpieczne przejście przez teren budowy i jest już możliwość bezpiecznego poruszania się wzdłuż budowanej drogi wygrodzonym przejściem.

Firma Budimex robi wszystko co możliwe, aby maksymalnie skrócić czas trwania utrudnień w szczególności dla mieszkańców miejscowości Ornowo i przywrócić ruch  po docelowym ciągu pieszym.

3. Według osób mieszkających w Ornowie, firma Budimex nie zapewnia bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście przechodzenia z jednej strony miejscowości na drugą. Czy według Państwa jest inaczej?

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewniać bezpieczeństwo zarówno pracownikom budowy jak i osobom postronnym znajdującym się w okolicy lub na terenie budowy. Jeśli zostanie zaobserwowany problem lub otrzymamy zgłoszenie od mieszkańców to natychmiast podejmujemy działania mające na celu wyeliminowanie tego niebezpieczeństwa. Tak było też w tym przypadku. Podjęliśmy już wspomniane działania pozwalające na bezpieczne przechodzenie z jednej strony na drugą.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.