DZIEŃ Z KSIĘDZEM ZA NAMI!

Za nami Dzień z Księdzem (fant, który można było wylicytować na akcjach WOŚP – sztab Ostróda).

Zgodnie z obietnicą spędzony został cały dzień księdza z osobą, która wygrała licytację. Razem z księdzem Wojtkiem Płoszek, osoba, która zaproponowała największą stawkę podczas licytacji, podróżowała po Warmii i Mazurach poznając sekrety historii zwiedzanych miejsc. Zwycięzcą okazała się Klaudia z Nidzicy, która otrzymała “Dzień z Księdzem” w prezencie urodzinowym od swojej mamy.

Wspólna wyprawa to wspólne odkrycia niesamowitych miejsc związanych z Kościołem Ewangelickim. Trasa wycieczki została dostosowana do oczekiwań zwyciężczyni, stąd  na trasie zwiedzania znalazła się twierdza Boyen i bunkry w Mamerkach.

 

Były też piękne kościoły ewangelickie w Sorkwitach czy Ketrzynie.

Wycieczkę wspomina ksiądz Wojciech Płoszek: Chodziliśmy po suficie kościoła w Giżycku. Szukaliśmy śladów parafii ewangelickiej na zamku w Reszlu i podziwialiśmy ruiny pałacu w Sztynorcie związanego z luterańską rodziną von Lehndorff. Nie mogło też zabraknąć okolicznościowego selfie w Lutrach. W efekcie ponad 370km i kilkanaście przystanków. Dopiero późnym wieczorem dotarliśmy do domu, jeszcze po zmroku odkrywając piękny, nieczynny kościół w Jezioranach. Najważniejsze jednak że dobrze się bawiąc mogliśmy wesprzeć #WOŚP

 

Wszystko wskazuje na to, że za rok odbędzie się kolejna licytacja. Mam nadzieję, że po sukcesie pierwszej edycji zainteresowanie jeszcze wzrośnie. Kto chętny niech już dziś odkłada drobne i planuje swoją wymarzoną wycieczkę! Nie zwlekaj, nie czekaj! Kup sobie księdza!

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.